niedziela, 11 stycznia 2015

ŁAZIENKA OTWARTA NA SYPIALNIĘ

Dzisiaj wracam do Was z naszą najnowszą realizacją, 90-cio metrową kawalerką na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Parę dni temu publikowałam zdjęcia aneksu kuchennego i salonu (klik), a teraz czas na część prywatną tego mieszkania, czyli sypialnię i łazienkę.


Sypialnia, jak i pozostała część apartamentu, jest urządzona minimalistycznie. Niewielka ilość sprzętów i wąska gama zastosowanych kolorów tworzy spójną całość. Olbrzymią ścianę nad wezgłowiem łóżka wykończyliśmy lubianym przez nas betonem.


Podłogę niemal całego mieszkania pokryły kamienne płyty. Pojawiają się również w sypialni, ale tylko fragmentarycznie. Z uwagi na charakter pomieszczenia "przełamujemy" kamień drewnianymi panelami.


Najbardziej efektowny fragment tego pomieszczenia to bez wątpienia minimalistyczna łazienka zamknięta w czarnym kubiku, którą od sypialni oddziela jedynie transparentna ściana ze szkła. Odważna koncepcja i spektakularny efekt! 


Uważamy, że czasem warto odejść od przyjętych schematów. Rozwiązanie jest oryginalne i prezentuje się znakomicie, chociaż konserwatystów może wprowadzić w zakłopotanie. Pamiętam jak jeszcze niedawno otwarta kuchnia wywoływała ogólne poruszenie. Była symbolem nowoczesnego myślenia o projektowaniu. Dzisiaj pora na łazienkę i sypialnię, które coraz częściej łączymy.


To rozwiązanie polecamy głównie singlom lub parom, bo gdy pojawiają się dzieci potrzebna jest dodatkowa łazienka. Planując połączenie tych dwóch pomieszczeń należy przemyśleć usytuowanie toalety. Nawet w najbardziej awangardowym wnętrzu ona zawsze musi być schowana!


Lubię czasami spojrzeć na pewne rzeczy z zupełnie innej perspektywy...
Jako ciekawostkę zdradzę, że w projektowanym przez nas obecnie pięknym domu nad morzem również zaproponowaliśmy połączenie dwóch funkcji. Przestrzeni dla owalnej wanny użyczy sypialnia.


Jeśli chcecie zobaczyć inne nasze realizacje zajrzyjcie na stronę pracowni DOBRE PROJEKTY

Serdecznie zapraszam!

6 komentarzy:

 1. Grut, ze wc schowane, dzięki temu choć trochę prywatności się zyskuje, a pomysł jak dla mnie bardzo trafiony. Jestem zdania, ze nikogo nie powinno interesować co robimy w sypialni oraz w łazience wiec czemu zatem nie połączyć tych dwóch wnętrz

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasia, Tomek, Wy jesteście po prostu genialni! To świetny pomysł!
  What's next?
  Do zobaczenia. Małgośka Biernacka

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny projekt, choć mega odważny. Zakładam ze jeśli właściciele poczują potrzebę prywatności to kupią 10m bawełny i odetną sie od świata zewnetrznego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne i jak zwykle niebanalne :) Mam pytanie o lustro obok umywalki - z czego wynika takie umiejscowienie?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne płytki (te szare w łazience). Można wiedzieć jaki to producent?

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny projekt, mam pytanie... gdzie mogę kupić takie betonowe płyty, od dłuższego czasu szukam i nie wiem na jakiego producenta się zdecydować, a te wyglądają świetnie, pozdrawiam
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń