środa, 28 lutego 2018

APARTAMENT W BRABANKU - NASZA NOWA REALIZACJA (DUŻO ZDJĘĆ)

Zeszły rok okazał się bardzo owocny w nowe i ciekawe projekty. Niedawno dobiegła końca realizacja jednego z nich - apartamentu w Brabanku. Miło wspominamy tę współpracę. Brabank to luksusowy kompleks mieszkalno-usługowy, z penthousami i olbrzymimi tarasami widokowymi, zlokalizowany na Starym Mieście w Gdańsku, tuż nad samym brzegiem wody, u zbiegu Motławy i Kanału Raduni, przy najatrakcyjniejszym turystycznie bulwarze spacerowym miasta. 
Przed wiekami funkcjonowała tu stocznia remontowa specjalizująca się w bragowaniu, czyli naprawie kadłubów statków. Nazwa apartamentowca Brabank to nic innego jak skrócona forma określenia "bragebank" (dosł. "ława, ławica do bragowania"), czyli urządzenia służącego do naprawy kadłubów. 


Usiąść wygodnie za stołem i popatrzeć za okno na najpiękniejszą panoramę Gdańska. Sylwety wież i kościołów, rytm dachów kamieniczek i przepływające statki oraz jachty zmienią okna w mieszkaniu w żywy pejzaż.Zestawienie materiałowe dla projektowanego wnętrza - od ecru, po taupe. To nie lada wyzwanie urządzić całe mieszkanie w beżach. Aby nie zakłócić harmonii barw, trzeba było przemyśleć wszystkie najdrobniejsze detale.


Zależało nam, aby apartament o powierzchni 70-ciu m2 posiadał wyrafinowany charakter, ponadto dawał poczucie relaksu i bezpieczeństwa, dlatego zastosowaliśmy delikatne faktury i stonowane barwy z dominantą w postaci głębokiej czerwieni. Jeśli myślicie, że aby stworzyć takie wnętrze najważniejszy jest pomysł to powiem - nic bardziej mylnego. Potrzeba determinacji, ciężkiej pracy, zdolności logistycznych i mediacyjnych oraz niesamowitej pokory. Co nas najbardziej motywuje do działania? Bez wątpienia - zadowolenie naszych Klientów.

Teraz jest właśnie ta chwila, którą lubimy najbardziej w naszej pracy. Po udanej sesji fotograficznej przeglądamy w pracowni zdjęcia ukończonej realizacji. To olbrzymia satysfakcja!


Zdjęcia: Tomasz Jóźwiak

Powierzchnia apartamentu: 70 m2
Lokalizacja: Brabank, ul. Stara Stocznia. Gdańsk.
Autor: DOBRE PROJEKTY.COM, mgr inż. architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak wraz z zespołem.

Więcej naszych projektów i ich realizacji znajdziecie na stronie pracowni DOBRE PROJEKTY. Serdecznie zapraszam!

2 komentarze:

 1. Klasa sama w sobie.
  Dorota Goldberg

  OdpowiedzUsuń
 2. Apartament dopracowany w każdym szczególe. Ach i ten beż... <3
  Pozdrawiam.
  Sylwia

  OdpowiedzUsuń