poniedziałek, 9 stycznia 2017

ALBUMY KSIĄŻKOWE


1 
Warszawa. Warsaw. Mamastudio. (Premiera 10 grudnia 2016.)
Albumowa wersja znanego wśród warszawiaków przewodnika „Zrób to w Warszawie”. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać miasto. Od razu zaznaczę, że nie znajdziecie tu opisów oczywistych atrakcji takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski czy Centrum Nauki Kopernik. Autorzy przewodnika podążają swoją alternatywną ścieżką pokazując Warszawę widzianą ich oczyma - pełną inspirujących miejsc: bazarków, knajp, księgarni i sklepów oraz ciekawych ludzi tworzących wyjątkowy klimat miasta.
Album zachwyca dbałością o układ graficzny i typografię. Jest dwujęzyczny.

2
Warszawa lata 30. Wydawnictwo Bosz. (Wkrótce w sprzedaży.)
Na ten album czekam! Jest to już siódma pozycja z serii Foto Retro. Tym razem zebrane zostały zdjęcia stolicy lat 1930–1939. To wizualna opowieść o życiu przedwojennego miasta, jego sile, żywiołowości i atmosferze. W kadrze obiektywu utrwalono ożywienie gospodarcze, które miało miejsce po 1935 roku. "W liczącej już ponad milion mieszkańców Warszawie buduje się coraz więcej i nowocześniej, przybywa eleganckich sklepów, wygodnych samochodów i autobusów, poprawia się stan ulic, a na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach pojawia się sygnalizacja świetlna." Bogaty zbiór zdjęć pochodzi w całości z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

3
The best polish press ilustrators. Ilustratorzy prasowi. Slow. (Premiera 4 sierpnia 2016.)
Przepięknie wydany album prezentujący dorobek polskich ilustratorów, m.in. Tomasza Brody, Anny Halarewicz, Jana Kallwejta, Piotra Leśniaka czy Agaty Endo Nowickiej.
Miłego dnia!

1 komentarz:

  1. Mam z tej serii album o Warszawie z lat 40-tych. Wstęp napisała wspaniała pani Szaflarska. Większość zdjęć nie była nigdy publikowana. Ich autorem jest Stefan Rassalski, fotoreporter AK o pseudonimie "Ster", który był pracownikiem tajnego laboratorium fotograficznego na Politechnice Warszawskiej. Dobrze wiedzieć, że ukaże się część ze zdjęciami przedwojennymi. Chętnie zakupię do kolekcji.
    J. Bojańczyk

    OdpowiedzUsuń