środa, 4 marca 2015

THE COFFEE BREAK

W przerwie na kawę przeglądam lutowe wydanie magazynu "Prestiż Trójmiasto", a w nim artykuł pt. "Harmonijna architektura" o domu z drzewem w środku, który mieliśmy przyjemność projektować.


Poniżej jeszcze kilka zdjęć tej spektakularnej realizacji.


W jadalni przykuwa uwagę żyrandol Artemide przypominający bryłki rtęci. Wnętrze odbija się w poszczególnych jego elementach tak, że sam staje się niemal niewidoczny.


"Luksus musi być wygodny, inaczej nie jest luksusem." Coco Chanel
Rozłożystą, skórzaną sofę rozjaśniliśmy poduszkami i pledem duńskiej marki BoConcept.


W kuchni główną rolę odgrywa pięciometrowej długości wyspa z granitu oraz klasyki designu, takie jak hoker "One" (proj. Konstantin Grcic dla marki Magis). 


Drzewo sprowadziliśmy specjalnie z Łodzi. Jest obecne aż na dwóch kondygnacjach. Delikatny rysunek liści odbija się w szklanej tafli balustrady i widoczny jest z zewnątrz przez duże przeszklenia. Roślina buduje klimat domu, daje wrażenie spokoju i pięknie wypełnia wolną przestrzeń. 


Łazienkę na piętrze projektowaliśmy z myślą, aby dawała poczucie komfortu, swobody i relaksu. Nad wanną wisi żyrandol nawiązujący kształtem do spadających kropli wody, niemieckiej firmy Next, emitujący przytulne, ciepłe światło. Posadzkę w łazience wyłożyliśmy ręcznie robionymi kaflami cementowymi.I na koniec nie publikowane jeszcze dotąd zdjęcie wiatrołapu. Centralnym punktem tego wnętrza jest piękne lustro Caadre zaprojektowane przez Philippe Starck'a.


Więcej zdjęć tej i innych naszych realizacji znajdziecie na stronie dobreprojekty.com.

Serdecznie zapraszam!

4 komentarze:

  1. gratuluję, to musi być bardzo przyjemna przerwa na kawę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasiu, każdy, ale to każdy element tego projektu jest niesamowity i z zapartym tchem śledziłam wszystkie migawki, jakie pojawiały się na stronie. Serdecznie gratuluję takie miłego akcentu kawowej przerwy :)

    OdpowiedzUsuń