wtorek, 17 marca 2015

MOZAIKA - HOT OR NOT?

Wszyscy stali bywalcy mojego bloga wiedzą, że uwielbiam mozaiki. Najbardziej geometryczne i roślinne motywy przedstawione w kontrastowych kolorach czerni, szarości i bieli.
Nasza pracownia DOBRYCH PROJEKTÓW z przyjemnością stosuje je w projektowanych wnętrzach. W pewnym momencie pojawiła się też potrzeba stworzenia serii grafik będących wariacją na temat motywu mozaiki. Znajdziecie je tu i tutaj

Wyjść na salony
Mozaika jest w Polsce najczęściej stosowana jako element wystroju łazienki lub basenu. Zachęcam jednak do łamania schematów. Warto pomyśleć o niej jako dopełnieniu innych pomieszczeń, na przykład: salonu, holu, a może sypialni? 
Szeroki wybór kolorów i wzorów sprawia, że nie ma wnętrza, do którego by nie pasowała. Widzę ją w pomieszczeniach klasycznych sąsiadującą z pięknymi sztukateriami, ale też śmiało zastosowałabym elementy mozaiki w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu.

Zagłębie mozaiek
Ravenna to piękne miasto położone we Włoszech, które jest od wieków znane z produkcji wspaniałych mozaiek. To właśnie tam swoją manufakturę posiada słynny SICIS. Cenię tą markę za eleganckie wzory i luksusowe materiały, którymi się posługuje. Są drogie, ale warte swojej ceny. Nie wszystkie propozycje wybrałabym do swojego domu, jednak nie zmienia to faktu, że oglądam je z przyjemnością i każda budzi mój zachwyt.

1 komentarz:

  1. Cudowne posadzki!! Nie można oderwać od nich wzroku. Na rozetę nie zdecydowałabym się, ale na czarno białą mozaikę z pierwszego zdjęcia jak najbardziej.
    Pozdrowienia.
    Halina z Warszawy

    OdpowiedzUsuń