niedziela, 19 października 2014

PROJEKT KAMIENICY W GDAŃSKU

Wciąż wzrasta liczba klientów zainteresowanych mieszkaniami w kamienicach. Nabywcami są najczęściej przedsiębiorcy, artyści, prawnicy i osoby na stałe mieszkające za granicą, które szukają dla siebie wakacyjnych apartamentów w przedwojennej zabudowie. Pociąga ich historia budynków, kunsztowne detale i niepowtarzalny klimat. Lokalizacja w ścisłym centrum wiąże się z wyższym prestiżem. 

Zachować kryterium
Praca nad takimi wnętrzami jest niesłychanie ciekawa. Wymaga szczególnego podejścia, intuicji i wytrawnego oka. Ważne jest dla nas pozostawienie, w miarę możliwości, oryginalnego rozkładu pomieszczeń. Cenimy autentyczne elementy wystroju wnętrz: sztukaterię, parkiety, stolarkę drzwiową, kute balustrady balkonów i port fenêtre. Gdy nie ma opcji zachowania starych okien, wymieniamy je przy zachowaniu dawnego wyglądu. Wzrusza mnie widok klatek schodowych, gdzie podłoga wyłożona jest zabytkową mozaiką a na schodach pozostały ślady po prętach do przytrzymywania dywanów.Dyskretny luksus
Mieszkania w kamienicach są bardzo często wielkopowierzchniowe - najczęściej ponad stumetrowe. To daje duże możliwości aranżacyjne. Motywy klasyczne przeplatamy ze współczesnymi. Uważamy, że sztukaterie, boazerie i zdobienia doskonale odnajdują się w towarzystwie współczesnego designu. Harmonię zachowujemy dzięki jasnemu tłu - ścianom i podłodze. To bezpieczny plan, na którym eksponujemy sprzęty różnego pochodzenia, przedmioty ponadczasowe i uniwersalne tak jak mój ulubiony trzydziestoramienny żyrandol o “wdzięcznej” nazwie "2097" projektu Gino Sarfatti, sofa Patricii Urquioli dla Moroso, czy kompozycja stolików z blatem o opływowych kształtach wykonanych z marmuru (DOBRE PROJEKTY, wzór).5 komentarzy:

 1. Zachwycający projekt. Podwyższacie poprzeczkę.
  A. Grzywacz

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna biblioteka dopełniona kominkiem- wyobrażam sobie taki niesamowicie wysmakowany nowoczesny dizajn w starym miejscu z duszą. Coś niesamowitego. Jakiś czas temu oglądałam przepięknie urządzony apartament w Paryżu- nietypowe rozmieszczenie wnętrz, wysokie i wąskie masywne drzwi pomiędzy pokojami i to wszystko osadzone w klimacie nowoczesności. Zachwycające!

  OdpowiedzUsuń
 3. Looks really amazing and very stylish!
  Kram/Åsa

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach, i jest Vee Speers ! Można wiedzieć,gdzie można dostać jej zdjęcia? Pozdrawiam Renata

  OdpowiedzUsuń
 5. Wnętrze baardzo w moim guście! Biblioteka z kominkiem, to moi faworyci! Z doświadczenia stwierdzam, że dopasować górne oświetlenie do rozmiarów pokoju w starym budownictwie to nie lada problem. Szybko może się okazać, że wybrane jest za...małe i zaburza proporcje. My, po długich poszukiwaniach czegoś odpowiedniego, zdecydowaliśmy się na diy. "Twój" żyrandol jednak od razu wpadł mi w oko!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń