piątek, 4 lipca 2014

MALARSTWO WE WNĘTRZACH / O OBRAZACH IWONY DELIŃSKIEJ

To bardzo miłe uczucie móc spotykać na swojej drodze osoby, które posiadają podobną estetykę, zamiłowania i pasje. Z Iwoną Delińską, znaną gdyńską malarką, a prywatnie moją serdeczną koleżanką, łączy mnie optymizm i ciekawość świata, a także fascynacja geometrycznym malarstwem, Skandynawią i bieganiem.
Obrazy Iwony stanowią wspaniałą ozdobę wnętrz projektowanych przez naszą pracownię DOBRYCH PROJEKTÓW. Uroki jej prac doceni zarówno ekspert w tej dziedzinie jak i laik.
Zamiłowanie do geometrii w malarstwie jest wynikiem rozpoczętych przez Iwonę studiów architektonicznych na Politechnice Gdańskiej. Studia na Wydziale Tkaniny ASP również odcisnęły ślad na jej obrazach - charakterystyczny, powtarzający się często motyw przenikającego się wątku i osnowy, podstawowej konstrukcji tkackiej.
Lubię zamknięte kompozycje obrazów Iwony, ich nasycone barwy i zróżnicowaną fakturę.


Większość tytułów jest wieloznaczna i skłania do zastanowienia.

Na zdjęciu: "Nadmorski". Akryl na płótnie. Wymiary: 80x100 cm. W jednym z realizowanych obecnie przez nas wnętrz stanowi idealne dopełnienie aranżacji.
Wkrótce na moim blogu opublikuję też wizualizacje apartamentu w Gdańsku z dużym obrazem pędzla Iwony Delińskiej w roli głównej. 

Miłego dnia!

4 komentarze:

 1. Ciekawa praca :)
  Gdzie można zobaczyć więcej ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko będę coś wiedziała w tym temacie - poinformuję na blogu.

   Usuń
 2. Piękne obrazy bardzo w moim stylu, nawet nabrałam ochoty na jeden z nich :)
  Pozdrawiam Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, rzeczywiście piękne. Od siebie jeszcze dodam, że ponadczasowe. Pasują do każdego wnętrza.
   Pozdrawiam!

   Usuń