niedziela, 8 stycznia 2012

PROJEKT TOALETY

Dzisiaj chciałam napisać o niewielkim projekcie, który wykonaliśmy w 2008 roku. Ku naszemu zaskoczeniu cieszył się największym zainteresowaniem. Do dzisiaj dostajemy maile z zapytaniami jakich kafli użyliśmy, co to takiego na ścianie po prawej stronie lub gdzie zdobyć umywalkę jak z wizualizacji? Zaproponowano nam też stworzenie jej kopii dla innego klienta.

Przy aranżacji toalet, łazienek pełniących funkcje dodatkowe kierujemy się innymi zasadami niż podczas pracy nad projektowaniem reszty pomieszczeń. Przebywamy w nich krótko, także możemy pozwolić sobie na zastosowanie mocniejszych kolorów i bardziej odważne rozwiązania bez obawy, że nam się opatrzą.

W 2008 roku zafascynowani byliśmy bionicznymi kształtami, co widać także w projekcie opisywanej toalety. Zaokrąglenia zdominowały niemal całe pomieszczenie. Formy ceramiki nawiązują kształtem do linii ścian. Postawiliśmy tu na szarość i kontrastujący kolor żółty. Ściany pokryliśmy mozaiką, która uspokaja i ujednolica przestrzeń. Uwagę widza wchodzącego do wnętrza przykuwa żółty pas na posadzce oraz futurystyczny wzór namalowany na jednej z bocznych ścian.4 komentarze:

 1. Świetny projekt, już wcześniej zwróciłam na niego uwagę. Szczególnie ten żółty pas zachodzący niesymetrycznie na szary pas mozaiki- nie wiadomo gdzie kończy się łazienka. Pozdrawiam niedzielnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny projekt, lustro optycznie powiększające pomieszczenie, a dzięki okragłościom jest przyjemna

  OdpowiedzUsuń
 3. rzeczywiście ładna ta łazienka - lustro, okrągłości... podoba mi się!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za wszystkie przesympatyczne komentarze. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń