piątek, 10 grudnia 2021

WERNISAŻ WYSTAWY TOMASZA SĘTOWSKIEGO W GDAŃSKU

Niedawno zostałam zaproszona na „Imaginarium” - wernisaż wystawy Tomasza Sętowskiego.
To był niezapomniany wieczór w towarzystwie przyjaciół, wypełniony sztuką, a wszystko to w stylowych wnętrzach Ratusza Głównego w Gdańsku. 

Sztuka współczesna charakteryzuje się tym, że rzadko można obejrzeć w jednym miejscu przekrój całej twórczości jednego artysty. Z okazji jubileuszu Tomasza Sętowskiego większość prac została wypożyczona ze zbiorów prywatnych, które są sporadycznie udostępniane szerszej publiczności. To bardzo ciekawe, ponieważ prace tego artysty znajdują się w kolekcjach na całym świecie.

Tomasza nie muszę Wam przedstawiać. Jak wiadomo jest jednym z najwybitniejszych artystów nurtu realizmu magicznego na świecie. Gdańską wystawą uroczyście kończymy jubileuszowy rok jego 60-tej rocznicy urodzin i 40-lecia pracy artystycznej.


Na gości czekało 60 prac malarskich, ikonografii, rzeźb, grafik oraz wyjątkowy 300-stronicowy album z pracami artysty. Przyznam, że to miłe móc posiadać go w swojej biblioteczce, zwłaszcza, że został opatrzony własnoręczną dedykacją mistrza. 


Moją uwagę przykuły "Cztery oblicza Leonarda". Chłodna gama kolorystyczna tego obrazu wręcz magnetyzuje. Aż trudno oderwać wzrok. Pełen zachwyt!Z przyjaciółką.


Jako ciekawostkę tylko dopiszę, że w ciągu ostatnich 5 lat ceny za obrazy Tomasza Sętowskiego wzrosły 4-krotnie (dane na podstawie wyników aukcyjnych artinfo.pl na dzień 17.10.2021)

Wystawa trwa od 21.11.2021 do 30.01.2022

Organizatorzy: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz