środa, 11 marca 2020

SZTUKA STYLIZACJI ŁÓŻKA

Wygląd sypialni ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia i komfortu. Absolutnie wszystko powinno być w niej zaprojektowane tak, aby zadowolić zmysły. Sypialnia musi emanować luksusem, komfortem i spokojem. W mojej pracy olbrzymi nacisk kładę na odpowiednią stylizację łóżka. Biorąc pod uwagę, że jedną trzecią życia spędzamy śpiąc, łóżko powinno być miejscem, które sprzyja relaksowi. 


Być może niektórzy z Was wiedzą, że w wolnych chwilach maluję obrazy. Zazwyczaj techniką olejną na płótnie, czasami akrylem. To jedna z moich licznych pasji. Puste, niezasłane łóżko mogę porównać do czystego płótna malarskiego naciągniętego na ramę blejtramu, ponieważ pozwala na budowanie i nakładanie nowych warstw w postaci pościeli, poduszek, wałków, narzut i kap. W efekcie końcowym dobrze zaaranżowane łóżko to zawsze suma wielu elementów, płaszczyzn i kolorów. 


Uwielbiam przedmioty personalizowane, to także dotyczy pościeli. W zeszłym tygodniu zakończyłam pracę nad elementami łóżka do sypialni głównej w gdańskiej rezydencji (rysunek powyżej). Monogramy wyhaftowane złotą nitką wprowadzą subtelny sznyt luksusu. Będą idealnie współgrały z delikatną złotą lamówką okalającą wszystkie poduszki i narzutę.


Co może bardziej kojarzyć się z czystością i świeżością niż wykrochmalona pościel? Zawsze wybieram tę najwyższego gatunku. Zazwyczaj w moim ulubionym dla pościeli kolorze, czyli białym. 


Oczywiste jest, że aranżacja łóżka musi odpowiadać stylowi wnętrza, w którym owo łóżko się znajduje. Tak więc do stylizacji sypialni nowoczesnego apartamentu wybieramy inne tkaniny, desenie i kolory niż na przykład do nadmorskiej rezydencji w utrzymanej w klimacie Hamptons.Więcej naszych projektów i ich realizacji znajdziecie na stronie www.dobreprojekty.com. Serdecznie zapraszam!

1 komentarz: