piątek, 29 czerwca 2018

PROJEKT APARTAMENTU W HARMONII OLIWSKIEJ

Dzisiaj zaglądamy do projektowanego przez nas apartamentu, a raczej jednego z jego pomieszczeń - sypialni w kompleksie Harmonia Oliwska. Inspiracją do powstania tego wnętrza była klasyczna, amerykańska rezydencja w stylu Hampton. Stąd kontynentalne łóżko z wysokim, tapicerowanym zagłówkiem, stoliki, lampki, obrazy i kwiaty. Zależało nam, aby połączyć styl i wygodę luksusowego hotelu z ciepłym, domowym klimatem. Tutaj otulisz się w ciepłą pościel i poczytasz książkę jak również stoczysz rodzinną bitwę na poduszki. 


Komplety są już passé, dają ciężki i nudny efekt, dlatego po jednej ze stron łóżka zaproponowaliśmy postawienie okrągłego pufa, który idealnie spełni rolę stolika nocnego. Czy wrócą obowiązujące kiedyś garnitury (łóżko + stoliki nocne) - na chwilę obecną nie ma takich przypuszczeń. 


W odrębnej części pomieszczenia znajdują się szafy zamknięte efektownymi frontami nawiązującymi do klasycznego stylu kolonialnego. Ścianę za zagłówkiem łóżka pomalowaliśmy w ciemniejsze i jaśniejsze pasy. Natomiast na sąsiedniej umieściliśmy galerię ścienną, która dodała wnętrzu indywidualnego charakteru. Wspólnym mianownikiem w jej planowaniu był czarno-biały kolor zdjęć i takie same ramki. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z Polski. Wystarczy odpowiedni projekt wnętrza, aby poczuć się w naszych szerokościach geograficznych jak na wschodnim wybrzeżu USA.


Lokalizacja: Harmonia Oliwska. Gdańsk.
Autor: DOBRE PROJEKTY.COM, mgr inż. architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak wraz z zespołem.

Więcej naszych projektów i ich realizacji znajdziecie na stronie pracowni DOBRE PROJEKTY. Serdecznie zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz