piątek, 6 kwietnia 2018

5 RZECZY, KTÓRYCH NIE POWINIENEŚ KUPOWAĆ DO DEKORACJI DOMU

Dzisiaj zamierzam podzielić się z Wami wiedzą czego unikać jak ognia w dekoracji wnętrz. Ten wpis nie ma na celu zawstydzenia nikogo. To po prostu kilka rad/spostrzeżeń popartych moim kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Może dla kogoś będzie to inspiracją? A więc zaczynamy!

1
Jeśli chcesz, aby wnętrze Twojego domu wyglądało dobrze to nigdy, przenigdy nie kupuj mebli w zestawach. Mam tu na myśli komplet: sofa+2 fotele lub stoliki nocne+komoda+szafa w sypialni itp. Nie warto aranżować domu lub mieszkania jednym zestawem. Takie wnętrza będą po prostu nudne i bez charakteru. Pamiętajcie, że zróżnicowanie wzorów i kolorów daje najciekawsze efekty.

2
Drugą rzeczą, której nigdy nie kupuj jest wykonany z metalu i szkła stolik rtv. Zazwyczaj otaczają go serpentyny zwisających kabli. Zamiast niego mogę Wam polecić specjalnie zaprojektowane szafki, proporcjonalne do sofy i reszty wnętrza.

3
Trzecią rzeczą, której warto się strzec i nigdy nie kupować do domu, jeśli chcesz by wnętrze wyglądało naprawdę dobrze, to obrazy i plakaty ze sklepów meblowych i sieciówek. Co za frajda posiadać ten sam obraz na ścianie, który wisi w co drugim domu? Idąc tą drogą Twoje wnętrze niczym się nie wyróżni. Będzie jak znak stempla, czyli taki sam jak wiele, wiele innych. Szukajcie prac młodych artystów, odwiedzajcie małe sklepiki z obrazami i plakatami - to dobry kierunek!

4
Kolejną rzeczą na liście "nigdy nie kupuj do domu" są dywany wykonane z włókien syntetycznych. Dlaczego? Chociażby dlatego, że wyglądają naprawdę słabo i brzydko się starzeją. Zakup ich to moim zdaniem wyrzucone pieniądze. I choć dywany z kiepskim składem na metce dostępne są od ręki w każdym sklepie to nie dajcie się skusić. Najbardziej lubię te z jedwabiu, wełny i ewentualnie wiskozy, bo z upływem lat zyskują uroku. Na pewno też wiecie, że dobry dywan może być przekazywany z pokolenia na pokolenie. 

5
Kolejnym elementem na liście, którego zakup bym odradzała są poduszki dekoracyjne ze słabym jakościowo wkładem. Jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie i uwierzcie mi wolałabym nie mieć żadnych poduszek niż takie, które nie spełniają moich osobistych standardów ;)
Czasami czytam zdania typu "za pomocą poduszek ozdobnych można szybko i tanio odmienić wnętrze". Zgadzam się, że szybko, ale nie tanio. Dobrej jakości poduszki cechuje wysoka odporność na odkształcenia, dzięki czemu zawsze powrócą do pierwotnego kształtu, a jakość materiału poszewki zapewni niezmienny wygląd przez wiele lat, jednak wiąże się to z większym wydatkiem.

Co myślicie o mojej liście? Jeśli przychodzą Wam do głowy kolejne rzeczy, których nigdy nie warto kupować do dekoracji domu napiszcie koniecznie w komentarzach.

Udanego weekendu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz