czwartek, 9 listopada 2017

EUKALIPTUS / EUCALYPTUS

Osobiście uważam, że nie ma lepszego dodatku do wnętrz niż rośliny. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej eukaliptusowi, który obecnie należy do najbardziej popularnych roślin dekoracyjnych. Idealnie pasuje do wnętrz rustykalnych, stylizowanych, nowoczesnych (patrz: zdjęcie naszej realizacji poniżej) i tych w stylu boho. 
Kolor liści eukaliptusa jest trudny do jednoznacznego zdefiniowania, ponieważ przybierają one szeroki wachlarz odcieni od jasnozielonego po srebrno-niebieski. Natomiast ich kształt może być smukły i długi, ale też zaokrąglony i szeroki.


Eukaliptus to nie tylko jeden gatunek drzewa, lecz całkiem spory botaniczny rodzaj drzew i krzewów. Można kupić je w formie sadzonek, ale częściej cięte. W branży wnętrzarskiej najbardziej popularne odmiany to: Silver Dollar, Baby Blue i Seeded.


Eukaliptus pochodzi z Australii, gdzie jest przysmakiem Koali. Wśród kilkuset gatunków tej rośliny tylko 10 traci sezonowo liście, reszta to drzewa zimozielone.


Plakaty z eukaliptusem znajdziecie w naszym sklepie DOBRYCH PROJEKTÓW.


Pojedyncze gałązki eukaliptusa prezentują się w wazonie równie dobrze, co cały ich bukiet. Wszystko zależy od inwencji autora.Eukaliptus ma dość przyjemny zapach, a po wysuszeniu nie traci swojego kształtu, ani koloru (co widać na zdjęciu poniżej). Jest symbolem długowieczności, dlatego często wykorzystuje się go do wykonywania dekoracji ślubnych. 


Miłego dnia!

2 komentarze:

  1. The attention to detail. Love this!
    julian

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasiu, spadasz mi z nieba. Od dłuższego czasu szukam nazwy tej rośliny.
    Gośka Biernacka

    OdpowiedzUsuń