środa, 8 marca 2017

PROJEKT POKOJU DLA KILKULATKA - GDAŃSK

Dzisiaj z olbrzymią przyjemnością przedstawiam projekt pokoju dla kilkulatka. To tylko jedno z wielu wnętrz pięknego domu w centrum Gdańska, który obecnie projektujemy, ale więcej o tym może innym razem.

Gdybym była małym chłopcem chętnie zamieszkałabym w pokoju takim jak ten. Uważam, że jest fantastyczny! Podobałyby mi się czyste, intensywne kolory, które w zestawieniu z olbrzymią ilością bieli wcale nie męczą, za to działają stymulująco i pozytywnie nastrajają. Tutaj zieleń wyrasta od podnóża ścian i pnie się w górę. Soczysty kolor wygląda pięknie i czyni ten pokój bardziej zabawnym.


Gdybym miała ochotę zatrzymać rysunek nie oprawiałabym go w ramkę, lecz przymocowała magnesem do ściany, bo duża tablica kredowa (tuż obok drzwi wejściowych) jest również tablicą magnetyczną. Idealna sprawa, aby stworzyć galerię prac malucha!


Wszystkie meble, za wyjątkiem szafy wnękowej, są na tyle niskie, aby kilkulatek mógł sam sięgnąć po zabawki czy ubrania i odłożyć je na miejsce. W jednej z szuflad łóżka mieści się pościel, ale gdybym była małym chłopcem mało by mnie to interesowało. Przynajmniej nie tak bardzo jak zawartość drugiej szuflady, czyli klocki Lego, które tam przechowywane są łatwo dostępne i co ważne - wszystkie w jednym miejscu.Zespół DOBRYCH PROJEKTÓW uwielbia dopracowywać wnętrza w najdrobniejszych szczegółach. Dlatego do tego projektu wybrane zostały nawet poszczególne książki. To dobra literatura dziecięca opatrzona rewelacyjnymi ilustracjami. Dodatkowo tak się składa, że okładki idealnie pasują kolorystycznie do pokoju tworząc uroczą dekorację.


Całe pomieszczenie zostało podzielone na cztery strefy: spania, przechowywania, nauki i zabawy. To właśnie w tej ostatniej ustawiliśmy kultowy fotel Acapulco, który swoją nazwę zawdzięcza lekkiej formie nieodparcie kojarzącej się z letnimi promieniami słońca. Wygodny i uniwersalny wprowadzi odrobinę designu do pokoju dziecka. Gdybym była małym chłopcem to siedząc w takim fotelu na pewno czułabym się jak dorosły.


Poniżej alternatywna wersja kolorystyczna.
Realizacja: w toku.
Powierzchnia pokoju: 11,5 m2
Lokalizacja: Gdańsk.
Autor: DOBRE PROJEKTY.COM, mgr inż. architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak wraz z zespołem.

Więcej naszych projektów i ich realizacji znajdziecie na stronie pracowni DOBRE PROJEKTY. Serdecznie zapraszam!

1 komentarz:

  1. Fajny pokój. Kolorowy, zabawny, ale nie infantylny. Ja też bym się w nim dobrze czuła. Gdybym była małym chłopcem oczywiście :D
    Beata

    OdpowiedzUsuń