wtorek, 7 czerwca 2016

APARTAMENT - KWARTAŁ UNIWERSYTECKI

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy prace projektowe dotyczące apartamentu w Kwartale Uniwersyteckim, w Gdańsku. Jego realizacja rusza jesienią, a tymczasem parę słów ode mnie odnoście tego tematu.
Naszym planem było stworzenie wnętrza nowoczesnego i prostego z wplecionymi motywami art déco. Postawiliśmy na szlachetne materiały, wysublimowaną formę i perfekcyjne wykończenie. Art déco ma dziś wielu zwolenników. Meble z tego okresu pasują do współczesnych wnętrz, posiadają nostalgiczną nutę i są szalenie eleganckie. My jednak nie zamierzaliśmy urządzać wnętrza meblami z okresu międzywojennego. Większość sprzętów wykonana będzie współcześnie, na zamówienie, u rzemieślnika, którego pracę cenimy.
Łazienka w całości wyłożona będzie marmurem w kontrastujących odcieniach czerni i bieli. Zza umywalki na podłogę "spływa" pas białego kamienia tworząc swoistą oś symetrii. Wnętrze zaprojektowane jest z dbałością o każdy szczegół. Bateria umywalkowa 
Axor Starck  X swoim zgeometryzowanym kształtem nawiązuje do kwadratowego uchwytu szafki i lamp, które umieściliśmy identycznie po obu stronach lustra. Pojawia się też charakterystyczny dla okresu art déco podświetlany onyks. 

Dekoracja łazienki jest pełna umiaru - szlifowane lustra, chromowane detale i kamień - wszystko to tworzy klimat luksusu.
W sypialni uwagę przykuwa wezgłowie, które błyszczy i odbija światło płaszczyzną złożoną z tysiąca mieniących się łusek. Przylegająca do sypialni garderoba wyłożona będzie drewnem. Cała zabudowa meblowa została misternie zaplanowana i wykonana będzie na zamówienie. Powierzchnia apartamentu: 65 m2
Lokalizacja: Kwartał Uniwersytecki. Gdańsk.
Autor: DOBRE PROJEKTY.COM, mgr inż. architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak wraz z zespołem.


Aby zobaczyć więcej naszych prac serdecznie zapraszam na stronę naszej pracowni DOBRE PROJEKTY.COM

2 komentarze:

 1. Piękny projekt. W łazience się zakochałam.
  Gośka Biernacka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, dziękuję! Ja też jestem zakochana w tej łazience. Nie mogę się doczekać jej realizacji.
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń