poniedziałek, 20 kwietnia 2015

JAK URZĄDZIĆ APARTAMENT W STYLU PARYSKIM? / HOW TO DECORATE LIKE A PARISIAN?

1 - Po pierwsze: mieszanie! Łączymy z pozoru nie pasujące do siebie elementy tak, żeby wyglądały razem idealnie. Miksowanie starego z nowym, różnych stylów, które stworzą eklektyczną całość to klucz do sukcesu w tworzeniu paryskiego wnętrza.

2 - Jasne ściany. Idealny sposób na rozjaśnienie notorycznie ciemnych paryskich apartamentów (chyba, że znajdują się na najwyższym piętrze). Podobną tendencję można zauważyć w kamienicach sztokholmskich.

3 - Vintage. Paryż słynie z pchlich targów, które pojawiają się co weekend w innej dzielnicy. Przy odrobinie szczęścia można wyłowić tam istne perełki, które dodadzą wnętrzom indywidualnego rysu.

4 - Dywan. Jest centralnym punktem każdego paryskiego apartamentu. I chociaż dębowy parkiet ułożony w charakterystyczną jodełkę jest piękny warto zainwestować w duży dywan dobrej jakości. Stłumi hałas kroków i sprawi, że wnętrze stanie się przytulniejsze.

5 - Żyrandol. Może zabrzmi to banalnie, ale powieszenie żyrandola jest najszybszym i najprostszym sposobem, aby wprowadzić odrobinę paryskiego stylu do wnętrza.

6 - Sztukaterie. Można je kochać lub nienawidzić, ale jedno jest pewne to właśnie one w dużej mierze dodają wnętrzom paryskiego charakteru. Jakiś czas temu pani Ania z Warszawy napisała do naszej pracowni maila z zapytaniem w jaki sposób mogłaby w nowym mieszkaniu kupionym na jednym z zamkniętym osiedli uzyskać efekt wnętrza kamienicy. Na pewno ten charakterystyczny i elegancki klimat można zbudować za pomocą sztukaterii. Do dyspozycji jest ogromny wybór detali architektonicznych, począwszy od dekoracyjnych listew ściennych, przysufitowych i przypodłogowych, które lubimy stosować w naszych projektach, a skończywszy na rozetach, gzymsach, kolumnach i pilastrach.

7 - Grafiki, fotografie i obrazy w ramach. Trudno wyobrazić sobie paryskie wnętrza bez tych dekoracji. Eksponuje się je wieszając lub stawiając na podłodze oparte o ścianę. Taką aranżację możesz zmieniać nawet kilka razy dziennie - to jej wielka zaleta - i nie potrzebne będą gwoździe. 8 - Ściany przeszklone jak okna. Transparentne płaszczyzny ujęte w czarne ramy konstrukcji. Są fantastyczne, gdy potrzebujemy podzielić pomieszczenie nie blokując przy tym dostępu naturalnego światła.

Miłego dnia!

1 komentarz:

  1. Uwielbiam ten styl. Elegancja z nonszalancją - coś dla mnie :)
    Dorzuciłabym jeszcze okna weneckie, które są moja wielką miłością :) i trochę przybrudzonego koloru.

    I mogę tak żyć :)

    Ściskam Kasiu

    OdpowiedzUsuń