piątek, 27 czerwca 2014

JAK WYBRAĆ BIURKO DLA DZIECKA?

Rozpoczęły się wakacje. Jeśli myśleliście o przygotowaniu dla swojej pociechy nowego miejsca w pokoju do nauki to właśnie teraz jest na to idealny moment. Jak wybrać biurko dla dziecka? Dzisiaj podpowiem na co zwrócić uwagę zanim udamy się na zakupy.


1 - K desk, Rafa Kids; 2 - Hemnes, Ikea; 3 - Champion right up, Moll; 4 - 4 You by VOX, Meble Vox.

Ergonomia
Pierwsze co robię to wpisuję w wyszukiwarkę internetową "biurko dla dziecka". Gąszcz ofert dzielę na dwie grupy: 
I - biurka z wszelkimi możliwymi mechanizmami regulacji wysokości i nachylenia blatu
II - proste nie posiadające zbyt wielu dodatkowych funkcji

Przyglądam się teraz pierwszej grupie mebli do nauki. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak skomplikowane kombajny nafaszerowane wszystkimi możliwymi funkcjami. Nie każdemu może odpowiadać ich estetyka i cena. Plusem jest możliwość regulacji wysokości blatu. Rozwiązanie to pozwoli odciążyć kręgosłup i wzrok rozpoczynającego swoją historię z edukacją malucha.
Optymalna wysokość blatu dla niego to 55 cm. Ale należy pamiętać, że dzieci szybko rosną i aby uniknąć kupowania co roku nowego biurka warto poszukać takiego, które będzie posiadało możliwość obniżenia lub podwyższenia go w zależności od potrzeb.
Ciekawą opcją są też biurka z mechanizmem regulacji konta nachylenia blatu. Dzięki czemu zmniejszamy napięcie karku i kręgosłupa. Od razu przypominam sobie swój stół kreślarski, przy którym rapidografem dzielnie tworzyłam projekty na pierwszych latach studiów. Potem projektowaliśmy już tylko komputerowo. Podsumowując - warto nachylać blat do sylwetki, nie odwrotnie.

Przyglądam się teraz biurkom z drugiej grupy. Co prawda nie posiadają regulacji wysokości i kąta nachylenia blatu, ale za to wyposażone są w liczne szuflady, schowki i półki. Przy wyborze zawsze zwracam uwagę czy dany model posiada dostateczną ilość miejsca do przechowywania szkolnych książek i zeszytów. Te wszystkie zakamarki pomogą uczniowi w utrzymaniu porządku. Decydując się na zakup biurka bez regulacji wysokości warto pomyśleć o krześle posiadającym tą funkcję.

Design
Przy wyborze biurka dla dziecka kierujmy się na pierwszym miejscu wygodą i funkcjonalnością mebla, a dopiero potem jego estetyką. Design i kolorystyka biurka musi być spójna ze stylem całego pokoju. Zawsze pytamy naszych małych klientów czym się interesują i jakie lubią kolory. Staramy się, aby wygląd nowego wnętrza wyrażał indywidualność dziecka. Pomagamy im w urządzaniu swojej przestrzeni w stylu, który lubią.


W pokoju dziecka ważne jest nie tylko dobre biurko, ale także odpowiednie oświetlenie i komfortowe krzesło. O tym innym razem.

Udanego dnia!

5 komentarzy:

 1. Biurko juz mam:) Czekam na post o krzesłach:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zastanawiam się nad biurkiem dla syna i chyba zdecyduję się na Ikeę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam HEMNES, bo jest z drewna, a nie jak większość innych biurek w laminowanej okleinie. Posiadam od kilku lat i jestem bardzo zadowolona.
   Halina z Warszawy

   Usuń
  2. Pani Halino, rzeczywiście jednym z wielu plusów biurka Hemnes jest materiał z jakiego zostało ono wykonane. Również polecam.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń