środa, 13 lutego 2013

TO JAK TO NAPRAWDĘ JEST Z TĄ ŚRODĄ?

Czytałam ostatnio, że naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego obalili mit znienawidzonego poniedziałku. Otóż okazuje się, że najmniej lubianym dniem w tygodniu jest środa! Chociażby dlatego, że stres, który narasta od poniedziałku osiąga swoje maksymalne natężenie właśnie w środku tygodnia. Natomiast w poniedziałek pomimo, że zadań i spraw do załatwienia jest więcej, męczymy się mniej, bo jesteśmy bardziej wypoczęci po weekendzie. 

Grafika Have a nice day dostępna jest w naszym sklepie DOBRYCH PROJEKTÓW.

Szczerze mówiąc to nigdy nie nastawiałam się z góry negatywnie w stosunku do jakiegoś konkretnego dnia tygodnia. Myślę, że takie negatywne oczekiwanie nie może prowadzić do niczego dobrego, chociaż wiem, że są osoby, które skrupulatnie pielęgnują w sobie "środową niechęć".
Zawsze rano jestem przekonana, że oto zaczyna się kolejny, rewelacyjny dzień w moim życiu. Jestem ciekawa co też fascynującego przyniesie. Zakładam, że wydarzą się tylko same pozytywne rzeczy i spotkam tylko samych przyjaznych, pomocnych i dobrych ludzi. Nawet, gdy jest to środa i na dodatek 13-tego, tak jak dzisiaj! :)

Have a nice day!  

8 komentarzy:

 1. Kasiu piątek,świątek czy sobota wszystko mi jedno tak jak piszesz każdy dzień jest wyzwaniem i zawsze jestem ciekawa co mi przyniesie. Pracując na zmiany w soboty i niedziele ten problem znika czy to poniedziałek czy środa :) Bardzo tęsknię za pracą , w szczególności za pasażerami ale podjęłam decyzję, że zostaję w domu z dziećmi do października i też jestem szczęśliwa mam mnóstwo planów żeby ten czas wykorzystać jak najlepiej.
  Kasiu dzisiaj Katarzyny więc wszystkiego najlepszego aby zwłaszcza dzisiejszy dzień przyniósł Tobie same miłe niespodzianki.
  Ale się rozpisałam Pozdrawiam Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, żona znajomego też tam pracuje i czasami opowiada o tej pracy. Myślę, że jest bardzo ciekawa, bo dużo się dzieje. Jest się wśród ludzi, a dodatkowo to okazja do porozmawiania w języku szwedzkim (tak jak kiedyś wspominałaś). Super!

   Moje imieniny powinny wypadać chyba na 9 marca, bo liczy się pierwsze po urodzinach, tak? Ale od dziecka obchodzone są w listopadzie, bo tak chyba było łatwiej. No i tak już zostało.

   Kasiu, życzę Tobie wszystkiego co najlepsze! :)
   Miłego dnia!

   ps. Spakowana? ;)

   Usuń
 2. Kasiu a ja właśnie środy najbardziej nie lubię. Tak było zawsze :) od kiedy pamiętam... środa jest dniem specyficznym .. ani wte ani wewte :P
  uściski i mimo wszystko dobrego dnia

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiu właśnie pierwsze po urodzinach u mnie tak wypada,że to dzisiaj bo ja z 31 grudnia :) jestem. A w listopadzie to słynne Katarzynki :)
  Właśnie zaczynam powoli o tym myśleć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja będę świętować urodziny w sobotę poprzedzającą Twój przyjazd ze Szwecji :)
   Morze zapowiada się jutro raczej spokojne :). Oj, też byśmy się chętnie wybrali na północ :), ale mamy kilka otwartych tematów, które trzeba zakończyć.

   Usuń
 4. Dla mnie akurat wtorek byl zly... Dzisiaj jest ok:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A my wczoraj zakończyliśmy duży projekt, dlatego dzisiejszy dzień jest bardziej na luzie :)

   Usuń