W jakich wnętrzach stosować sztukaterie?
Nie polecam dekorowania nimi niewielkich i niskich pomieszczeń. Najlepiej prezentują się w kamienicy lub w wysokim mieszkaniu. Niedawno pani Ania z Warszawy napisała do naszej pracowni maila z zapytaniem w jaki sposób mogłaby w nowym mieszkaniu kupionym na jednym z zamkniętym osiedli uzyskać efekt wnętrza kamienicy. Na pewno ten charakterystyczny i elegancki klimat można zbudować za pomocą sztukaterii. Do dyspozycji jest ogromny wybór detali architektonicznych, począwszy od dekoracyjnych listew ściennych, przysufitowych i przypodłogowych, które lubimy stosować w naszych projektach, a skończywszy na rozetach, gzymsach, kolumnach i pilastrach.
Z czego wykonane są sztukaterie?
Najbardziej szlachetne to te z gipsowych odlewów. Posiadają drobne niedoskonałości, dzięki czemu wyglądają na oryginalne, stare. Są ciężkie. W naszych realizacjach najczęściej posługujemy się substytutem z twardej pianki poliuretanowej i duropolimeru, które są lekkie i charakteryzują się dokładniejszym kształtem.
Co myślicie o tego typu dekoracjach?
Lubię w przestronnych, wysokich mieszkaniach, gabinetach, kamienicach; bardziej na ścianach, niż na suficie. W maleńkich blokowych mieszkaniach, w zestawieniu z popularnymi meblami, zdecydowanie traci na swojej nobliwości ;-)
OdpowiedzUsuńO, tak. W przestronnych kamienicach, ale w połączeniu ze współczesnym designem :)
UsuńUściski! ♥
Kasia, sztukaterie coraz częściej widzę na Twoim blogu i coraz bardziej chcę je mieć :-)
OdpowiedzUsuń.Małgośka Biernacka
:)
UsuńJeśli coś mnie od dawna i niezmiennie fascynuje i co uwielbiam, to jest to właśnie sztukateria! Sama mam głównie na sufitach. To jeden z powodów, dla którego trudno byłoby mi przeprowadzić się "do nowego". :) miłego weekendu!
OdpowiedzUsuńTeż lubię. A ostatnio temat pochłonął mnie jeszcze bardziej z uwagi na projekt, nad którym pracujemy.
UsuńDziękuję. Również życzę Ci miłego weekendu! ♥
Tak, zdecydowanie w dużych wnętrzach, choć można wykorzystać pewne elementy do wykończeń, ja np. użyłam listwy dekoracyjnej do wykończenia tablicy namalowanej na ścianie w pokoju mojej córki.
OdpowiedzUsuńUściski Kasiu
Zgadzam się, sztukaterie możemy wykorzystywać też jedynie "miejscowo".
UsuńZastosowana jako wykończenie tablicy - ciekawy pomysł!
Uściski! ♥
Mnie się bardzo podobają wykończenia przy suficie ze sztukaterii, jak np. na 3 zdjęciu od góry. Bardzo takie chciałam mieć, ale jednak w zwykłym mieszkaniu w bloku to nie ten efekt
OdpowiedzUsuńBardzo lubię to zdjęcie.
UsuńPozdrawiam serdecznie!
Nadają "szlachetność" wnętrzu, tak jak drewno i szkło wg mnie.
OdpowiedzUsuńDokładnie tak. Dodałabym jeszcze metal i kamień.
UsuńW moich listwach podsufitowych jest ukryte oświetlenie ledowe. Dzięki temu oprócz efektownej dekoracji posiadam jednocześnie modne oświetlenie pokoju i holu. Oglądałam sztukaterie gipsowe, ale bardziej przypadły mi do gustu te z tworzywa. Jest tyle wzorów, że trudno się zdecydować na konkretny. Poza tym listwa listwą, ale skąd wiadomo jak będą one wyglądały w pomieszczeniu? Na szczęście miałam fachowe wsparcie :)
OdpowiedzUsuńHalina (Warszawa)
:)
UsuńPozdrawiam serdecznie!
Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.
OdpowiedzUsuń