niedziela, 31 lipca 2016

RÖRSTRAND - BIAŁA PORCELANA W KOBALTOWE WZORY

Biała porcelana w kobaltowe wzory ze szwedzkiej firmy Rörstrand już zawsze będzie przypominała mi wakacje, garden party i fajny czas spędzony w Szwecji. 

Jak odtworzyć dekorację skandynawskiego stołu, który mam w pamięci? 
 Po pierwsze, zastawa stołowa nie musi stanowić kompletu. To przyjęcie na luzie, więc niech nie spędza nam snu z powiek to, że nie serwujemy na kompletnym zestawie. 
⚫ Po drugie, aby zapobiec efektowi chaosu warto znaleźć jakiś klucz - na przykład zdobienia w kolorze kobaltu. Wtedy wszystkie elementy zastawy, mimo że tak różne, będą ze sobą współgrać. 
⚫ Serweta nie jest konieczna. Biel i błękit zawsze doskonale wyglądają w połączeniu z naturalnym drewnem ogrodowego stołu. 
⚫ Dekorację uzupełni zieleń w postaci wszelkiego rodzaju kwiatów i gałązek. 
⚫ Na koniec wystarczy pamiętać o rozwieszeniu popularnej w Szwecji girlandy z oświetleniem ogrodowym, która przyda się, gdy przyjęcie się przedłuży i zapadnie zmrok. 

Teraz już jest mysigt, czyli po szwedzku przytulnie 💙


I na koniec jeszcze fotka mojego autorstwa zrobiona w Szwecji. Charakterystyczny wzór kwiatowy "Mon Amie", który widzicie na zdjęciu, zaprojektowany został w 1950 roku przez Marianne Westman. Jest dziś uznawany za jeden z symboli marki. Marianne była prawdziwą pionierką i została nawet nazwana "matką szwedzkiej porcelany". 

Miłego dnia!

6 komentarzy: