wtorek, 19 czerwca 2012

EDUKATOR ARCHITEKTONICZNY DLA DZIECI - ZAPISY ROZPOCZĘTE!

Już wiecie, że od 9 lipca rusza na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej cykl 5-ciu warsztatów w ramach Edukatora Architektonicznego?

Zajęcia kierowane są do miłośników kreatywnej zabawy w wieku od 9 do 13 lat. Ich głównym celem jest zainteresowanie dzieci przestrzenią, w której żyją. Na tych zajęciach przekracza się ciasne ramy kartki formatu A4. Maluchy z papieru i tektury tworzą przestrzenne makiety dorównujące
wysokością czasami im samym. Niewykluczone, że wielu z nich złapie bakcyla i za ładnych kilka lat trafią do sal Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej jako studenci Wydziału Architektury.

Koordynatorami projektu Edukator Architektoniczny są wykładowcy akademiccy: dr inż. arch. Elżbieta Marczak i dr inż. arch. Piotr Marczak. Bardzo lubiani zarówno przez studentów jak i kilkuletnich kursantów Edukatora Architektonicznego. Zajęcia prowadzą z olbrzymią pasją i zaangażowaniem. Mają niesamowite pomysły i rewelacyjne podejście do dzieci.

       
Polecam te zajęcia, bo warto!

Zdjęcie: Edukator Architektoniczny

KIEDY?
Zajęcia odbędą się w dniach od 9. do 13. lipca 2012 r. na terenie kampusu PG oraz w sali 415 w Gmachu Głównym. Czas trwania warsztatów to ok. 2,5 godziny (10.00-12.30). Potwierdzeniem uczestnictwa w warsztatach będzie dyplom.

TERMINY I TEMATY
09.07.2012r   CO GAŁY WIDZIAŁY? Zadaniem uczestników będzie skonstruowanie "przyrządu optycznego", nazwanie go oraz zabranie ze sobą na wędrówkę po terenie kampusu PG. Obserwując napotkane elementy m. in. krajobrazu naturalnego, obiektów architektury wykonamy rysunki w szkicowniku.

10.07.2012 r.   NARYSUJ PLAN! Na podstawie obserwacji i rysunków wykonanych na pierwszych zajęciach przedstawimy plan odbytej wędrówki.

11.07.2012 r.   MASZYNA DO... Jak można polepszyć naszą przestrzeń? Zadaniem
uczestników będzie wykonanie, nazwanie i opisanie działania urządzenia,
które pomoże poprawić estetykę naszego najbliższego otoczenia.

12.07.2012 r.   JA BUDYNEK... Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w wybrany obiekt architektoniczny: „ubierzemy” się w budynki, które przemówią naszym głosem! 

13.07.2012 r.   ARCHITEKTONICZNE PODCHODY Znaną zabawę wykorzystamy
do rozwiązania zagadek architektonicznych ukrytych na terenie kampusu PG.  

OPŁATY 
Jednorazowa opłata na materiały - 30 zł. Każde zajęcie warsztatowe - 30 zł.
Można wziąć udział we wszystkich lub wybranych warsztatach.
Nr konta: 83 1020 1811 1022 7188 3600 1357

ZAPISY 
Szczegółowe informacje i regulamin: www.arch.pg.gda.pl
Zapisy: edukator-architektoniczny@pg.gda.pl

Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zdjęcie: DOBRE PROJEKTY-BLOG

Collage ze zdjęć Edukatora Architektonicznego.

Zdjęcie: Edukator Architektoniczny.

21 komentarzy:

 1. czem skorupka za młodu nasiąknie . . .
  super inicjatywa.
  pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, te warsztaty to świetna sprawa. Sama chętnie bym się na taki zapisała, ale nie spełniam już wymagań wiekowych ;)
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. Oby jak najwięcej takich zajęć było dla naszych maluchów. Tak trzymać!
  Ja także sama bym się zapisała, ale w moim przypadku też wiek już nie ten :)

  Pozdrawiam.
  Lidia J.

  OdpowiedzUsuń
 3. Extra, sama bym na takie zajęcia poszła :) Świetny pomysł na wakacyjne zajęcia dla dzieciaków. Szkoda, że tak mało takich akcji się odbywa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, według mnie też za mało jest tego typu zajęć dla dzieci. Myślę, że cały sekret leży w kadrze prowadzącej. Kierunkowe przygotowanie, pasja i wyjątkowe podejście do dzieci to znalazłam na kursie u Państwa Marczak.

   Takie zajęcia pokazują maluchom możliwości kreatywnego rozwoju i mogą zainspirować do samodzielnego tworzenia.

   Świetny projekt.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 4. Rewelacyjny pomysł, żeby to nie było tak daleko...

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialna inicjatywa, to jest wg mnie jedyny sposób, żeby rozbudzić w maluchach zainteresowania, czasem trzeba pomóc szczęściu...Szkoda, że brak takich warsztatów w mojej okolicy i dla mniejszych dzieci, bo moja czterolatka sama tworzy cuda z kredek, kartek i kartonów, czasem sama mnie zaskakuje pomyslowością!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, w sezonie letnim Edukator Architektoniczny prowadził na Politechnice Gdańskiej warsztaty również dla młodszych dzieci.
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 6. Świetny pomysł na takie warsztaty.
  Przez 30 lat organizowałam plenery,plastyczne literackie,fotograficzne dla dzieci i młodzieży, połączone z poznawaniem historii sztuki.Francję zjeżdziłam z dziećmi osiem razy a Włochy cztery.Do dzisiaj wspominają sympatycznie te wycieczki.
  Dobrze przeczytać że są ludzie ,którym się chce.Pozdrawiam Ich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaga, też kiedyś brałam udział w plenerach malarskich. Bardzo miło je wspominam.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Ja np żałuję, że nie miałam możliwości jako dziecko brać udziału w takich czy podobnych zajęciach, potem zawsze brakowało mi wiary w to, że coś potrafię a bez niej nie zrobisz kroku na przód.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałam to szczęście, że w naszej Szkole Podstawowej plastyki uczył genialny pedagog Józef Golec. Potrafił zachęcić dzieciaki do pracy i zarażał swoją pasją. Mogłabym tu pisać wiele - odsyłam do Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Golec

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 8. ojej! a w Warszawie będą???? jeśli tak - proszę daj mi znac - jestem bardzo, bardzo zainteresowana!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thymka, nie orientuję się, czy przewidywane są warsztaty w Warszawie. Myślę, że najlepiej będzie jeśli spytasz organizatorów: edukator-architektoniczny@pg.gda.pl

   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Jaka szkoda, że to tak daleko...! Wspaniały pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pomysł jest rewelacyjny. Przybliża dzieciom na czym polega zawód architekta.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 10. Uwielbiam Pani blog! moja mała artystka ma 6 lat wiec jeszcze musimy poczekać, czy takie warsztaty organizowane są co roku? mieszkamy w Lęborku więc na pewno skorzystałybyśmy. pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panią serdecznie. Dziękuję za miłe słowa pod adresem mojego bloga. Mam nadzieję, że oprócz warsztatów letnich Edukator Architektoniczny będzie też organizował zajęcia w semestrze zimowym. Konkretnych informacji na pewno będą mogli udzielić organizatorzy: edukator-architektoniczny@pg.gda.pl. Zachęcam do kontaktu.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Dziękuję za namiary, miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo się cieszę z komentarza na moim blogu, bo dzięki niemu tutaj trafiłam. Wspaniały blog, a Trójmiasto jest mi bardzo bliskie.
  Warsztaty - REWELACJA!

  OdpowiedzUsuń