poniedziałek, 28 sierpnia 2017

APARTAMENT W GDAŃSKU - NASZA REALIZACJA - SALON

Uwielbiacie szykowne miejskie wnętrza? Mam coś dla Was! Niezwykły gdański apartament. 

Jakiś czas temu prezentowałam na blogu zdjęcia przytulnej sypialni (klik) i luksusowej łazienki (klik), które mieliśmy ogromną przyjemność aranżować. Natomiast dzisiaj zapraszam Was do kolejnego wnętrza w tym mieszkaniu, a mianowicie do pokoju dziennego, który jest najbardziej spektakularną częścią apartamentu. 


Wnętrze mieści dwie funkcje: wypoczynkową i jadalną oraz niewielki kącik do pracy. Granicę części wypoczynkowej zaakcentowaliśmy od góry podwieszanym sufitem. Natomiast ściany w strefie jadalnej pomalowaliśmy na kolor perłowopopielaty, który rozświetla wnętrze stanowiąc jednocześnie idealne tło dla serii rozrzuconych niby w nieładzie dekoracyjnych kinkietów oraz dyptyku fotografii przedstawiającej spokojne morze. Ciemniejsza kolorystyka ścian jadalni tworzy efekt suspensu - biały salon wydaje się przy niej jeszcze bardziej przestronny.


Aby poprawić proporcje wnętrza zastosowaliśmy pewien zabieg - umieściliśmy ogromnych rozmiarów lustro na jednej z dłuższych ścian. Odbite w nim pomieszczenie daje wrażenie dodatkowego pokoju połączonego amfiladowo. Kliniczna biel przełamana kobaltem dodaje wnętrzu dynamiki. Całość zrównoważyliśmy miękkimi tkaninami zasłon i poduszek oraz jasnym drewnem paneli podłogowych.


Korytarz (poniżej) to przedsionek reprezentacyjnego salonu.


Sztuka jest najlepszym sposobem, by dom stał się niepowtarzalny. W naszych projektach bardzo często pojawiają się obrazy malowane na płótnie, grafiki i fotoplakaty. Potrafią, jak żadna inna dekoracja, odmienić wystrój wnętrza.


W naszej pracy priorytetem jest zawsze to, aby wnętrza oddawały charakter człowieka, który w nich mieszka. Klientka obdarzyła nas dużym zaufaniem, a jednocześnie mogliśmy liczyć na jej zaangażowanie. Ta współpraca była prawdziwą przyjemnością 

I jeszcze fotka z realizacji...


Krajobrazy przyrody stanowią ponadczasową dekorację. Zamknięte w ramach mogą być blisko nas także w miejskim apartamencie. W naszym sklepie DOBRYCH PROJEKTÓW znajdziecie ten uroczy dyptyk.


Zdjęcia: Tomasz Jóźwiak
Autor: DOBRE PROJEKTY.COM, mgr inż. architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak wraz z zespołem.

Więcej naszych projektów i ich realizacji znajdziecie na stronie pracowni DOBRE PROJEKTY. Serdecznie zapraszam!


2 komentarze:

  1. Piękne wnętrze, a kolor niebieski magnetyzuje.
    Pozdrowienia. Gośka Biernacka

    OdpowiedzUsuń