niedziela, 12 lipca 2015

KAFLE CEMENTOWE - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Ostatnio często pytacie mnie w mailach czym kierować się przy zakupie cementowych płytek. Wybierając ten produkt warto zwrócić uwagę między innymi na precyzyjność wykonania konturów wzoru. Ma to duże znaczenie szczególnie przy dużej ilości detali. Należy wystrzegać się płytek posiadających rozmyty rysunek i niejednorodny koloryt. Barwy powinny być czyste i jednolite. Natomiast krawędzie płytek nie mogą być sfalowane ani obtłuczone.


Poniższe zdjęcie przedstawia zestawienie płytek z dwóch różnych źródeł. Spójrzcie, różnica w dokładności wykonania jest widoczna gołym okiem.


Wzorzyste, cementowe kafle rodem z Hiszpanii od zawsze zachwycały nas swoim urokiem. Ostatnio zaproponowaliśmy je aranżując nadmorski apartament w Gdańsku. Połączenie rozbudowanego wzoru z klasycznym wystrojem stworzyło udany mariaż. Więcej o tym ciekawym projekcie możecie przeczytać na moim blogu TUTAJ, a poniżej kilka wizualizacji.
1 komentarz:

  1. Rada jest wcale nie taka oczywista, bo często przy pierwszych w życiu zakupach płytkowych, można dać się nabrać na pozorną powtarzalność. Więc cieszę się, że poza cudownymi wizualizacjami przypominacie o tej ważnej rzeczy :) Ściskam!

    OdpowiedzUsuń