Analizując ostatnio wnętrza wykonane do tej pory przez naszą pracownię DOBRYCH PROJEKTÓW doszliśmy do wniosku, że najczęściej stosowanym przez nas kolorem blatów jest czarny. Na drugim miejscu plasuje się naturalne drewno, a zaraz potem biel.
Zapraszam na nasz film o blatach kuchennych. Znajdziecie tam mnóstwo przykładów i naszych realizacji. Link do filmu - https://youtu.be/uy4mZmatAXY
Kamień
Luksusową, czarną taflę blatów uzyskujemy wybierając kamień. Lubiany przez nas jest zwłaszcza granit. Posiada dobre właściwości: trwałość, niepalność, odporność na wysoką temperaturę i chemikalia. Jest unikalny i elegancki. Idealnie pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i stylizowanych. Czy granitowy blat posiada w takim razie jakieś wady? To dość drogi materiał. Jest też ciężki, więc szafki meblowe muszą być solidnie wykonane. O usunięcie ewentualnych rys trzeba prosić doświadczonego fachowca. Kamienny blat jest zimny w dotyku, co niektórzy mogą umieścić po stronie jego wad.
Konglomerat
Czarny blat uzyskamy także stosując konglomerat w tym kolorze. Co mogę napisać w paru zdaniach o tym materiale? Na pewno to, że jest drogi. Poza tym na błyszczących, ciemnych powierzchniach pojawiają się drobne rysy i przetarcia. Dlatego czarny konglomerat stosujemy wyłącznie na życzenie naszych klientów. Inaczej sprawa wygląda z konglomeratem w kolorze białym, na którym zarysowania są prawie niewidoczne.
Laminat
Blaty z laminatu są niedrogie. Do dyspozycji mamy olbrzymi wachlarz wzorów i kolorów. Zespół DOBRYCH PROJEKTÓW jak ognia unika blatów laminowanych imitujących inne materiały jak kamień, drewno lub metal. Wszelkim imitacjom mówimy zdecydowanie nie! Jeśli zdarza się nam je stosować, to tylko w pralniach.. Są łatwe w utrzymaniu czystości. Minusem jest to, że jeśli się uszkodzą to nie można naprawić ubytku. Ich brzegi są mało odporne na działanie wilgoci.
Minimalistyczna kuchnia w apartamencie na osiedlu Nadmorski Dwór w Gdańsku. Piękny projekt zrealizowaliśmy w 2013 roku. Więcej na jego temat pisałam na moim blogu TUTAJ.
Więcej zdjęć z realizacji tych i innych naszych projektów znajdziecie na stronie pracowni DOBRE PROJEKTY.
Miłego dnia!
gdyby mój portfel mi na to pozwolił zdecydowałabym się na kamień :) jego chłód byłby dla mnie zaletą :)
OdpowiedzUsuńMagda, pięknie wyglądają też blaty z marmuru, jednak to trudny w użytkowaniu kamień. Chłonny nawet po impregnacji. Dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji i dbałości. W Polsce rzadko stosowany na blaty kuchenne. Zupełnie inaczej niż na całym świecie ;) gdzie marmur z powodzeniem stosuje się w kuchni. Na przykład w Szwecji - baardzo popularny i lubiany :)
UsuńUdanego dnia!
Pani Kasiu, dołączę się do rozmowy. Polecam blaty z marmuru pomimo że w naszym kraju mają złą sławę. Cały zachód użytkuje je od stuleci. Ten kamień potrafi się pięknie starzeć, ale trzeba go rozumieć. W pamięci mam marmurowe okrągłe blaty francuskich stolików kawiarnianych. Wiadomo też że najlepsza pizza to ta zrobiona na blacie z marmuru.
UsuńHalina z Warszawy
Fajny pomysł z tym okapem w blacie.
OdpowiedzUsuńa.
Bardzo podoba mi sie wlasnie czarny blat przy biaej kuchni :)l
OdpowiedzUsuńDagmara, witam Cię serdecznie na moim blogu :)
UsuńTo kontrastowe zestawienie świetnie odnajduje się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i stylizowanych.
Pozdrawiam!
Powiem ci, że zastanawiałam się nad czarnym blatem..ale poszłam totalnie w biel w kuchni. Do tego płyta grzewcza-też biała :D Moje maleństwo :) I chociaż krytyki były, że brut, że smród... jeszcze ani razu nie żałowałam tej decyzji :D Jednak gdybym miała jeszcze jedną kuchnię-spróbowałabym i czarnego :D
OdpowiedzUsuńKuchnie całe w bieli mają swój urok. Projektowaliśmy taką dla naszych Klientów ze Szwecji w ich wakacyjnym APARTAMENCIE W SOPOCIE Biały blat, biały zlewozmywak i biała płyta. Piękna realizacja!
UsuńMyślisz o czarnym blacie? To ja ze swojej strony polecam Ci jeszcze drewno. W połączeniu z bielą frontów daje rewelacyjny efekt :)
Pozdrawiam serdecznie!