niedziela, 28 lutego 2016

EUROPEJSKI PRZEPYCH W DOMU NAD MORZEM

Dzisiejszy wpis spodoba się tym wszystkim z Was, którzy kochają domy z duszą. Jestem o tym przekonana! A jeśli dodatkowo, tak jak ja, lubicie te położone nad morzem to prawdopodobnie poniższe zdjęcia dodacie do swojego katalogu z inspiracjami.

Pierwszy rzut oka na wnętrze i można by mieć wrażenie, że mamy do czynienia z rezydencją zlokalizowaną gdzieś na francuskim wybrzeżu. Nic bardziej mylnego! Zdziwicie się, ale tak europejski wystrój zaprojektowano w Stanach, a dokładniej w Connecticut. Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego domu. Z natury różnorodnego, ale jak mogłoby być inaczej skoro meble i dodatki nie są zwykłym elementem wystroju. Gromadzi się je przez całe lata, stanowią część dziedzictwa, jednocześnie dodają wnętrzu urody i szyku.
Ale dosyć już moich wywodów. Oglądamy...


Nie uważacie, że to bardzo przytulna jadalnia?


Tutaj nie można się nudzić. Każdy przedmiot jest inny, każdy ma swoją historię, a to obecnie znowu jest w cenie.

W harmonijnej kolorystycznie sypialni uwagę widza skupia połyskująca bieliźniarka z intarsją o zarysie ludzkiej postaci. W tym wnętrzu znajdziecie jeszcze jedno nawiązanie do kształtów figuralnych. Spójrzcie na nogę podtrzymującą stolik. 


Autorem tej pięknej realizacji jest studio apda (Austin Patterson Disston Architects).

Miłego dnia!

3 komentarze:

 1. Piękny ale jakoś nie kojarzy mi się z Europą a właśnie z rezydencjami z za wielkiej wody;) Obłędna stolarka, piękne posadzki i podłogi. Marmur. A kuchnia i łazienka to die for. I te ogromne okna.

  OdpowiedzUsuń
 2. W tych wnętrzach inspiracja goni inspirację :) Kojarzą mi się zarówno z europejskimi, jak i typowo amerykańskimi, które i tak początek mają chyba w stylach klasycznych, czyli wywodzących się z Europy. Nie wiem czy logika i minimalna wiedza na ten temat dobrze mi podpowiadają ;) ale tak czy inaczej wystrój jest cudowny. Krzesła w jadalni są przepiękne. O kuchni nie wspomnę ;) Uwielbiam takie dobrze zaaranżowane duże przestrzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny dom i do tego jeszcze taka lokalizacja nadmorska. Ach!
  Kamila

  OdpowiedzUsuń