czwartek, 12 marca 2015

DOM W BROOKLYNIE / HOUSE IN BROOKLYN

Napisanie tego posta o domu w Brooklynie chodziło mi po głowie od 2012 roku, czyli już ponad dwa lata. Cały ten czas przechowywałam w archiwum zdjęcia wykonane dla Elle Interiör (nr 10 2012) przez szwedzką fotograf Pia Ulin.

Dzisiaj dom, który widzicie poniżej budzi zachwyt. Jednak, gdy Liana Pai i jej mąż Geoffrey (obecni właściciele) pierwszy raz zobaczyli budynek był on w opłakanym stanie. Brak podłączenia energetycznego, kanalizacji i ogrzewania. Dodatkowo podłogi i okna potrzebowały wymiany. Zapytacie w takim razie: co zadecydowało o zakupie tak zaniedbanej nieruchomości? Dostrzeżono jej urok i potencjał, nie zapominając jednak, że nadanie współczesnych standardów w tym przypadku jest nie lada wyzwaniem.Krzesła i stół w jadalni zakupiono w Connecticut. Meble kuchenne zaprojektowane zostały przez architekta Williama Reue, a zrealizowane przez Geoffrey'a.


Po prawej: kultowy fotel “Lounge chair” - najbardziej ekskluzywny projekt Charlesa i Ray Eames. “Moja mama jest zdania, że kluczem do dobrego projektowania wnętrz jest zastosowanie kilku rzeczy wysokiej jakości.” - mówi Liana Pai. 


Moim zdecydowanym faworytem jest piękna, skórzana sofa z Flexform i umieszczone za nią wysokie lustro w stylizowanej ramie, które wraz z dywanem w orientalne wzory tworzy idealnie zgraną całość. 


Łazienka jest wykończona płytkami z onyksu.

Więcej informacji na temat tego wnętrza znajdziecie w Elle Interiör z października 2012 r. (obecnie Elle Decoration).

Have a nice day!

1 komentarz:

  1. Piękne, a najbardziej podoba mi się łazienka!

    OdpowiedzUsuń