niedziela, 30 października 2011

DOM W SHELTER ISLAND

Ten niezwykły dom położony jest u wybrzeży Shelter Island. Zaprojektowała go pracownia Wettling Architects dla nowojorskiego finansisty, jego żony Brytyjki i ich dwóch synów. Powierzchnia głównego budynku to nie mało, bo 3800 m2. Pięć sypialni, dwa biura, basen - to tylko początek. Skrzydło dla gości połączone jest z budynkiem głównym dwupoziomowym mostem. Wszystkie pomieszczenia są wyizolowane dźwiękoszczelnie. Aż trudno w to wszystko uwierzyć, bo budynek wygląda bardzo niepozornie. To właśnie było myślą przewodnią architektów, aby dom "wtopić" w otaczający krajobraz niezależnie czy patrzymy na niego od strony lądu, czy od strony wody.

Wszystkie wnętrza zostały zaaranżowane w stylu marynistycznym. Bez zbytnich przestylizowań, klasycznie i ponadczasowo.  Idealne białe deskowanie na ścianach, idealne oprawy oświetleniowe - mój ulubiony Nautical Style.

Siedziska pod oknem bardzo lubię - ładnie wypełniają przestrzeń i są funkcjonalne.
 
We wszystkich wnętrzach widoczne jest deskowanie na ścianach.

Po lewej to tablica ścienna? Pod nią marmurowa półka i szufladki na przykład na kredę... Jak myślicie?

Zdjęcia: 1kindesign

1 komentarz:

  1. Przepiekne podlogi! a takie siedzisko po oknem to moje marzenie, wlasnie jak bylismy w Strassburgu to w tym lofcie byly takie wielkie okna z siedziskami bo wneki okienne byly takie szerokie, i w salonie i w aneksie kuchennym i nawet w lazience, jeju jak mi sie to podobalo!!! marzenie, marzenie, marzenie!
    Pozdrowionka!

    OdpowiedzUsuń