czwartek, 15 września 2011

NIEBIESKA KUCHNIA

Na tegorocznych targach design'u organizowanych co roku w Mediolanie królował kolor niebieski. Chętnie wybieramy w tym kolorze koszule lub garnitury, bo symbolizuje zaufanie, zwłaszcza ciemnoniebieski kojarzony jest z inteligencją, doświadczeniem i stabilnością. Chętnie sięgamy po blue aranżując pokoje dzieci. A co z kuchnią? Czy jest odważny, który zdecydowałby się na niebieską zabudowę meblową kuchni?
4 komentarze:

 1. Po tej prezentacji...jestem na TAK!

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tej pory nie projektowaliśmy jeszcze mebli kuchennych w kolorze niebieskim. Jakoś ani my, ani nasi klienci nie czuliśmy takiej potrzeby :). Malowaliśmy za to na głęboki kolor indygo dużą część ściany w salonie w Gdyni.

  Ostatnio często projektujemy wnętrza w bielach i rozbielonych ecru. Popularnością cieszą się wszystkie kolory ziemi. Obecnie hitem jest szarość. Coraz częściej używamy kontrastowych kolorów takich jak czerwony, czarny, zielony..., ale niebieskie meble kuchenne są jeszcze przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przedstawione przez Ciebie Kasiu propozycje są fantastyczne, szczególnie przypadła mi do gustu: Plain Englishne i Det Mondaene Skur. Piękne, delikatne i rozmyte błękity na pewno szybko się nie znudzą w kuchni. Ja jestem przed remontem mojej malutkiej i starej kuchni. Właśnie zastanawiałam się nad taką,delikatnie błękitną mozaiką na ścianę. Jednak wybrałam bardziej neutralną - białą. Natomiast korcą mnie błękity w dodatkach kuchennych.
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Iwoja, ja też chociaż lubię kafle zdobione niebieskimi wzorami to jednak wybrałam na ścianę do kuchni neutralne. Stanowią idealną bazę dla dekoracji. Ostatnio podobają mi się dodatki w czerni i szarości. Również w błękitach i moich kobaltowych wzorkach.

  Iwoja, czekam z niecierpliwością na zdjęcia z metamorfozy Twojej kuchni. Pozdrawiam Cię mocno.

  OdpowiedzUsuń