sobota, 20 sierpnia 2011

BLEU NATURE

Dzisiaj będzie trochę o francuskiej firmie BLEU NATURE, która produkuje rzeczy użytkowe z drewna wyrzuconego na brzeg morza. Na pewno jest to materiał niełatwy, wymagający oswojenia. Nie ma tu też mowy o jakiejkolwiek powtarzalności. Każdy przedmiot jest oryginalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. 
Praca zaczyna się od wyprawy projektantów nad morze, gdzie zbierają wszystko to, co wyrzuciło morze, z czego można by po nieznacznej obróbce wykonać meble, lampy, naczynia, ramy do obrazów itp. Produkty BLEU NATURE doskonale wpisują się w bieżące trendy Eco i Slow Design. Są proste, ale i eleganckie. Czasami aż zadziwiają swoją prymitywnością. Niektóre produkty można by w zasadzie wykonać samemu. 
Pomysł Franka Lefebvre'a (właściciela firmy) okazał się chwytliwy. BLEU NATURE zyskało popularność i liczną grupę wielbicieli. Od 1995 roku, kiedy utworzono grupę udoskonalono projekty i powiększono grono współpracowników.
Oceniając produkty tej marki zdecydowanie dałabym im najwyższą notę. Według mnie są rewelacyjne! Przywołują na myśl pozytywne wspomnienia, bo kojarzą się z wakacjami, plażą i słońcem. Ważne jest to, że są w 100% ekologiczne. Pasują do nowoczesnych wnętrz lub w stylu Coastal Living. Również idealne na taras lub jako wyposażenie wnętrz użyteczności publicznej np. kawiarni, sklepów.

ps. Najlepsze patyki są na 0,5 wyspie ;) - poza sezonem. 


  Niesamowite kolory!1 komentarz:

  1. Cudne sa te skarby wyrzucone na brzeg. Drewno jest tak naturalnie pobielone i "oszlifowane".

    OdpowiedzUsuń