środa, 27 września 2017

PÓŁKA ZAMIAST WISZĄCYCH SZAFEK W KUCHNI

Tradycyjna zabudowa kuchenna to szafki dolne i górne. Kuchnię tylko z półką nad dolnym pasem mebli najczęściej widuję w Szwecji i Belgii, chociaż u nas w Polsce też jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza w apartamentach przeznaczonych pod wynajem i domach letniskowych.
Kuchenna półka to istny raj dla wszelkich kolekcjonerów i zbieraczy. Pozwala na ekspozycję dekoracji, którą możesz zmieniać tak często jak tego zapragniesz i tym samym nieco odmienić kuchnię.


Jeśli na półce postawimy obraz lub plakat w ramie kuchnia zatraci swój stricte roboczy charakter i będzie wizualnie stanowiła część salonu. Plakat z borówkami znajdziecie TUTAJ.


Źródło: Vasastans Maklarna

Plusy:
- ustawione na półce przedmioty będą zawsze pod ręką
- pasuje do każdej kuchni - zarówno tej zaprojektowanej w rustykalnym stylu jak i w nowoczesnym
- jest rozwiązaniem tańszym niż szafki

Minusy:
- na półce zmieścimy mniej rzeczy niż w szafkach
- ustawione na niej przedmioty kurza się
Źródło: Obumex

Wybralibyście szafki wiszące czy półkę?

2 komentarze:

 1. Ja bardzo lubię rozwiązania, gdzie szafki wiszące i półki są ze sobą skomponowane. Chciałabym mieć sporo miejsca do przechowywania, ale chciałabym również mieć miejsce do wyeksponowania ciekawych stylizacji, które na blacie roboczym mogą czasami przeszkadzać. Tu nad zalewem są ładne dwie półeczki:
  http://www.studio-mcgee.com/studioblog/2017/7/26/kitchen-reveal
  Dobrego dnia! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się te półki, ale w swojej przyszłej kuchni będę musiała mieć wiszące szafki, bo nie zmieszczę wszystkich rzeczy. Fajnym rozwiązaniem może być też taka mało wysunięta półka, a nad nią szafki wiszące. Wtedy mamy jedno i drugie :)
  Miłego dnia. Marzena

  OdpowiedzUsuń