środa, 23 maja 2012

CZAS NA ZMIANY

Ostatnio dość często bywam w gmachu głównym Politechniki Gdańskiej. Wiele się pozmieniało od czasu, gdy studiowałam tam na Wydziale Architektury. Dużą metamorfozę przeszła klatka schodowa prowadząca do Katedry Malarstwa. Pomalowano ją w kontrastowe, linearne wzory, które wywołały moje spore zaskoczenie. Jak Wam się podoba taka kolorowa szkoła? Bardzo inspirująca!

Have a nice day!

wtorek, 22 maja 2012

NIEBIESKI DYWAN

Zdjęcia: housetohome.co.uk, jdstaron.com

Zdjęcie: victoriahagan.com

Zdjęcie: decorpad.com

Zdjęcie: contemporist.com

Zdjęcie: ppapc.com

poniedziałek, 21 maja 2012

PROJEKT DOMU POD GDAŃSKIEM

Niedawno wykonaliśmy dla naszych klientów koncepcje aranżacji domu pod Gdańskiem. Oto dwie z nich:

 Wizualizacja: DOBRE PROJEKTY
 
 Wizualizacja: DOBRE PROJEKTY

Jednym z elementów, który skupia uwagę jest dywan znajdujący się w strefie wypoczynkowej. Przy jego wyborze istotny był związek z towarzyszącymi mu meblami. Dzięki umieszczeniu dywanu wnętrze stało się przytulne, a podłoga ciepła i przyjemna. Wzór go zdobiący przeniesiony został także na poduszkę.


niedziela, 20 maja 2012

MOZAIKA VIENNA NERO, BISAZZA

Mozaikę Bisazza nieszczególnie lubiłam, ale ostatnio zakochałam się w niej bez pamięci. A dokładnie w Vienna Nero. 
A jak Wam się podoba?

Zdjęcie po lewej stronie przedstawia hol wejściowy domu Courtney i Roberta Novogratz, NY WEST SIDE.

Wnętrze sklepu w Taiwanie. Podłoga i ściany pokryte są mozaiką Vienna Nero.

No i ponownie posadzka w holu wejściowym domu Novogratz'ów.

piątek, 18 maja 2012

JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA DOBRYCH PROJEKTÓW

Niedawno obiecywałam, że pokażę jak wygląda nasza praca od kulis. Każdy dzień jest inny, chociaż dobrze i skrupulatnie zaplanowany. Spotkania z wciąż nowymi ludźmi, a co za tym idzie - nowe wyzwania projektowe i szybkie tempo pracy sprawiają, że nie ma tu czasu na nudę. Niesamowitą przyjemnością jest patrzenie jak nasza koncepcja przeradza się w rzeczywistość. Pomagają nam w tym nasi branżyści: stolarze, ekipy remontowe, krawcowe, pan zajmujący się malarstwem ściennym, a nawet sprawdzona firma sprzątająca. Cały ten zespół pracuje pod naszą koordynacją, aby spełnić marzenia naszych klientów o idealnych wnętrzach.


wtorek, 15 maja 2012

DRUM METAL ART WALL HANGING

Czasami zdarza się nam podczas poszukiwań wyposażenia wnętrz do kolejnych projektów trafić na przedmiot, który nas zafascynuje. Spontaniczne zakupy są czasami najlepsze! Ostatecznie wracamy bogatsi o kolejny sprzęt. Ten już znalazł swoje miejsce.
Miłego dnia!


środa, 9 maja 2012

ZESTAW KOLORÓW NA LATO

Powracający jak bumerang zestaw kolorów na lato to biel, ultramaryna i kobaltowy błękit. Niebieskie są meble, tkaniny, farby i płytki. W połączeniu z bielą i gołębimi szarościami tworzą moje zestawienie idealne!

Wkrótce zapraszam na materiał, w którym zabiorę Was do... pracy. Pokażę na czym ona polega i jak wygląda jeden dzień z życia ekipy DOBRYCH PROJEKTÓW.

To niebawem, a dzisiaj chciałam wszystkim czytelnikom DB-bloga życzyć naprawdę udanej środy!


Stylizacja: Lotta Agaton

Zdjęcie: Unruh photo

 Zdjęcie: DOBRE PROJEKTY

poniedziałek, 7 maja 2012

BLACK & WHITE

Białemu do twarzy z czernią. Jeśli jednak obawiasz się chłodu i sterylności tego zestawienia to uzupełnij go akcentami jasnego drewna. 
Ten projekt na pewno nie przykułby tak mojej uwagi, gdyby nie zastosowanie deskowania na ścianach. Jedne w kolorze bieli, inne zaś czerni. Dodają przytulności wnętrzom. Dla mnie - idealnie!

Wszystkie zdjęcia: Mi Casa

sobota, 5 maja 2012

DRZEWKO OLIWNE

Drzewko oliwne (Olea europaea) o charakterystycznych srebrzystoszarych liściach znane jest na całym świecie. W starożytności było symbolem nadziei i pokoju. Hodowane w basenie Morza Śródziemnego głównie dla jego owoców - oliwek. Pomimo swojej pospolitości jest luksusową i pożądaną rośliną - synonimem dobrego smaku i statusu społecznego. Może być na przykład oryginalnym prezentem z okazji przeprowadzki do nowego domu. Posadzone w donicy idealnie dopełnia wnętrza w stylu klasycznym, prowansalskim i skandynawskim.

Ostatnio widziałam dwa modele sztucznych drzewek oliwnych "u Szweda", jednak nie przekonały mnie. Nie ma to jak natura!


Udanego dnia! 

 Zdjęcia: BeWie

 Zdjęcia: Lune hjem

 Zdjęcia: Lune hjem i Tine K Home.

 
Zdjęcie: Mikael Dubois
A może drzewko cytrusowe?

piątek, 4 maja 2012

CERAMICZNY ZLEWOZMYWAK

Zlew ceramiczny jest pojemny, funkcjonalny i z materiału idealnego do kuchni klasycznej, rustykalnej lub industrialnego loftu. 

Lepszy jedno czy dwukomorowy?
Tę decyzję należy podjąć kierując się wielkością kuchni i liczbą domowników. Gdy rodzina jest liczna często proponuję wybór zlewozmywaka dwukomorowego - nawet, gdy w domu jest zmywarka. Jest on bardziej funkcjonalny niż jednokomorowy z ociekaczem, którego rolę w razie potrzeby może przejąć druga komora.

Plusy i minusy
Wbrew pozorom ceramika nie jest krucha ani podatna na zarysowania. Dodatkowo bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Jeśli denerwuje Cię osad kamienia na zlewozmywaku metalowym to posiadając zlew ceramiczny możesz o tym zapomnieć. Jest także odporny na wszelkiego rodzaju przebarwienia. Polecam!

Collage wykonany ze zdjęcia Kohler.

Collage wykonany ze zdjęcia Kohler.

środa, 2 maja 2012

SZARA STOLARKA OKIENNA

Kształt i kolor stolarki okiennej powinno dobierać się mając jednocześnie na uwadze wnętrze jak i elewację domu. Można także zastosować opcję dwukolorową profili. Wówczas dopasujemy je do barwy drzwi, dachu i tynku, nie uzależniając od tego kolorystyki wnętrz.

Lubię zewnętrza domów o chłodnych odcieniach szarości, bieli i antracytów. Na ładny przykład szarej stolarki okiennej natknęłam się ostatnio w Łebie. Chociaż może trafniej byłoby określić ten kolor jako "slate". A poniżej zdjęcie podobnego domu w szwedzkim Skivarp.


Miłego dnia!


Zdjęcie: Skeppsholmen